2. Elastan nebo polyester (PES)? Jakou příměs vybrat?

Taky vám jde z toho hlava kolem? Elastan nebo polyester (PES)? Polyester nebo elastan?

V našem e-shopu sice převládají teplákoviny s příměsí elastanu, ale v nabídce máme také některé látky s příměsí polyesteru (PES). Možná by se zdálo, že tato "příměs" činí jen malé procento v látce, přesto je rozdíl v materiálech velký.

Teplákovina s příměsí elastanu je pružná, poddajná a přizpůsobí se snadněji vaší postavě. Například když náhodou ušijete kousek víc „na tělo“ anebo si cíleně ušijete oblečení, které má být obepnuté, třeba legíny.

Teplakovina s PES je oproti té s elastanem pevnějsí a tužší. I přes tuto vlastnost se u ní dočkáte pružnosti, i když ne takové jako u teplákoviny s elastanem. Z tohoto typu teplákoviny s příměsí polyesteru se výborně šijí mikiny, kabáty či kardigany. Naopak není příliš vhodná pro šití pružného oblečení jako jsou legíny či tepláky.

U teplákovin s melírovaným vzhledem najdete ve složení obě tyto příměsi (jak PES tak elastan). Tento typ látky je pak díky obsahu elastanu výborně pružný. Malá příměs PES se přidává ve výrobním procesu z důvodu melírování.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení